Ogłoszenia Parafialne

09.06.2024

·      Dziś na godzinę 14:30 zapraszam na Nabożeństwo do NSPJ.

 

·      W zeszłym tygodniu podczas zbiórki do puszek na Świątynię Opatrzności Bożej udało się nam uzbierać 688 zł, za wszelkie złożone ofiary składam serdeczne Bóg Zapłać. 

 

·      W przyszłą Niedzielę będziemy obchodzić odpust w kapliczce w Przezchlebiu. Uroczysta suma odpustowa zostanie tam odprawiona o godzinie 9:30. Kazanie odpustowe wygłosi o. Adam Śmiertka

 

·      W tym tygodniu w ramach Modlitwy Sąsiedzkiej modlimy się za Współpracowników przy parafii (kościelnych, osoby dbające o czystość, o kwiaty, pracujące przy dekoracjach...)

 

·       Zachęcam do lektury Gościa Niedzielnego, w którym dziś między innymi o tym skąd wziął się kult Najświętszego Serca Pana Jezusa i Niepokalanego Serca Maryi, a także o tym co przyciąga takie tłumy na spotkanie młodych „Lednica”.

02.06.2024

·      Dziś na godzinę 14:30 zapraszam na Nabożeństwo do NSPJ.

 

·      Także dziś po Mszach Świętych zbiórka do puszek na Świątynię Opatrzności Bożej.

 

·      W tym tygodniu przypada pierwszy wtorek, czwartek i piątek miesiąca. We wtorek po Mszy Świętej Koronka do św. Michała Archanioła, w piątek po Mszy Świętej adoracja i okazja do spowiedzi świętej, zakończenie o godzinie 21:00 Apelem Jasnogórskim.

 

·      W trakcie oktawy zapraszam do udziału w Eucharystiach i procesjach wokół kościoła. W czwartek Msza Święta z racji oktawy Bożego Ciała i procesji zostanie odprawiona o godzinie 18:00. Na zakończenie oktawy będzie miało miejsce poświęcenie wianków i ziół. 

 

·      W czwartek kancelaria parafialne będzie nieczynna.

 

·      W piątek przypada Uroczystość NSPJ. Jest to też Dzień Modlitwy o Świętość Kapłanów. 

 

·      W sobotę odbędzie się diecezjalna pielgrzymka Rodzin do Sanktuarium MB Pokornej w Rudach. Uroczysta Msza Święta zostanie tam odprawiona o godzinie 11:00. Po Mszy Świętej będzie miał miejsce poczęstunek, konferencja i festyn rodzinny.

 

·      Rozpoczęliśmy miesiąc czerwiec, a wraz z nim nabożeństwa do NSPJ. Nabożeństwa te będą odprawiane codziennie po Mszy Świętej, a w niedzielę o godzinie 14:30.  

 

·      W przyszłą Niedzielę obchodzimy 97. Rocznicę konsekracji naszego Kościoła. W tym dniu po Mszach Świętych będzie można złożyć ofiarę na Fundusz Remontowy naszego Kościoła. 

 

·      W tym tygodniu w ramach Modlitwy Sąsiedzkiej modlimy się za Dzieci z naszej parafii.  

 

·       Zachęcam do lektury Gościa Niedzielnego, w którym dziś między innymi o prawie do obecności krzyża w przestrzeni publicznej, szczególnym traktowaniu chrześcijaństwa w konstytucji oraz trwającej walce z religią.

26.05.2024

·      Dziś na godzinę 14:30 zapraszam na Nabożeństwo majowe.

 

·      W czwartek przypada Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, tzw. Boże Ciało. Msze Święte zostaną w tym dniu odprawione jak w każdą Niedzielę. Po Mszy o godzinie 08:00 odbędzie się uroczysta procesja do czterech ołtarzy. Na procesję zapraszam dzieci pierwszokomunijne, dzieci sypiące kwiaty, poczty sztandarowe oraz osoby do niesienia figur i górników do baldachimu, a o przygotowanie czwartego ołtarza proszę mieszkańców Przezchlebia. Przypominam także, że za pobożne uczestnictwo w procesji można uzyskać odpust zupełny.

 

·      W piątek po Bożym Ciele Biskup gliwicki udziela wszystkim wiernym przebywającym na terenie diecezji gliwickiej dyspensy od obowiązku zachowania piątkowej wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych.

 

·      W trakcie oktawy zapraszam do udziału w Eucharystiach i procesjach wokół kościoła.

 

·      W tym tygodniu przypada pierwsza sobota miesiąca. O godzinie 8:00 zapraszam na Mszę Świętą w intencji czcicieli Różańca Świętego.

 

·      W przyszłą Niedzielę po Mszach Świętych zbiórka do puszek na Świątynię Opatrzności Bożej.

 

·      W sobotę rozpoczynamy miesiąc czerwiec, a wraz z nim nabożeństwa do NSPJ. Nabożeństwa te będą odprawiane codziennie po Mszy Świętej, a w niedzielę o godzinie 14:30.  

 

·      Bardzo dziękuję Panu Bernardowi za renowację Krzyża przydrożnego w Przezchlebiu i osobom, które krzyż demontowały, a potem na nowo ustawiły i pomalowały.

 

·      W tym tygodniu w ramach Modlitwy Sąsiedzkiej modlimy się za Nadzwyczajnych Szafarzy z naszej parafii.  

 

·       Zachęcam do lektury Gościa Niedzielnego, w którym dziś między innymi o nowych normach dotyczących rozeznawania domniemanych zjawisk nadprzyrodzonych, wydanych przez Watykańską Dykasterię Nauki Wiary, a także rozważania o tym  co możemy powiedzieć o Ojcu, Synu i Duchu Świętym, skoro są tak wielką tajemnicą.

19.05.2024

·      Dziś na godzinę 14:30 zapraszam na Nabożeństwo majowe.

 

·      W Zeszłym tygodniu podczas zbiórki do puszek na Ośrodek w Rusinowicach udało się nam uzbierać 1019 zł. Za wszelkie złożone ofiary składam serdeczne Bóg Zapłać. 

 

·      Dzieci pierwszokomunijne - w ramach białego tygodnia zapraszam na codzienną Eucharystię - z wyjątkiem czwartku, kiedy msza św. oprawiana jest rano.

 

·      Przypominam o środowej pielgrzymce dzieci Pierwszokomunijnych razem z opiekunami do Kalwarii Zebrzydowskiej i Tyńca. Wyjazd z Przezchlebia o godz. 7.40; z Ziemięcic o godz. 7.45 (przy kościele). Przewidziany powrót około godziny 20.00.

 

·      W czwartek w ramach wydarzeń kongresowych zapraszam na godzinę 17:00 do Biblioteki w Ziemięcicach na spotkanie przy kawie, a następnie na seans filmu religijnego: „Oblicze Jezusa”. Film opowiada o obrazach z wizerunkami twarzy Chrystusa na Całunie Turyńskim, chuście z Manoppello i obrazie Jezusa Miłosiernego. Film pozwala odkryć wyjątkowe wydarzenia, poruszające świadectwa oraz piękno i moc wiary.  

 

·      W przyszłą Niedzielę będziemy obchodzić uroczystość Najświętszej Trójcy, która kończy okres przyjmowania Wielkanocnej Komunii Świętej.

 

·      Także w przyszłą Niedzielę w naszej parafii o godzinie 11:00 odbędzie się uroczystość rocznicy Pierwszej Komunii Świętej. W piątek o godz. 19.00 odbędzie się próba dla dzieci, które będą obchodzić rocznicę. 

 

·      Również w przyszłą Niedzielę obchodzimy Dzień Matki, zapraszam na Mszę Świętą w intencji Matek naszej parafii na godzinę 8:00.

 

·      Za wiedzą Burmistrza Zbrosławic w czwartek o godzinie 18:00 w świetlicy gminnej w Przezchlebiu odbędzie się spotkanie dotyczące możliwości uzyskania dotacji na bezpłatne ocieplenie domu, wymianę drzwi, okien oraz pieca. Dzięki obecnie dostępnej dotacji możliwe jest jej uzyskanie bez wkładu własnego. Spotkanie potrwa około godziny. Podczas spotkania każdy uczestnik będzie mógł indywidualnie uzyskać informację o przysługującym mu dofinansowaniu.

 

 

·      W tym tygodniu w ramach Modlitwy Sąsiedzkiej modlimy się za wszystkich Mężczyzn z naszej parafii. 

 

·       Zachęcam do lektury Gościa Niedzielnego, w którym dziś między innymi artykuły o tym jak rozwijała się katolicka Odnowa w Duchu Świętym, a także rozmyślanie o tym, dlaczego projekt ustawy dotyczącej ochrony chrześcijan został odrzucony już w pierwszym czytaniu. Dziś także nowy numer Gościa Ekstra – o mamach dla mam, czyli zbiór artykułów o świętych Matkach. 

12.05.2024

·      Dziś na godzinę 14:30 zapraszam na Nabożeństwo majowe.

 

·      Także dziś po Mszach Świętych zbiórka do puszek na ośrodek w Rusinowicach

 

·      W czwartek w ramach wydarzeń kongresowych zapraszam na godzinę 18:00 na Mszę Świętą w kaplicy w Przezchlebiu. Jest to również 16. Dzień miesiąca, po Mszy Świętej zostanie tam odprawione nabożeństwo ku czci św. Jadwigi.  

 

·      W piątek na godzinę 19:30 zapraszam na Wieczór Uwielbienia w ramach czuwania przed uroczystością Zesłania Ducha Świętego.

 

·      W przyszłą Niedzielę będziemy obchodzić uroczystość Zesłania Ducha Świętego, która kończy okres wielkanocny.

 

·      Także w przyszłą Niedzielę w naszej parafii o godzinie 11:00 odbędzie się uroczystość Pierwszej Komunii Świętej. Próby przed uroczystością odbędą się w poniedziałek i środę o godzinie 19:00. Natomiast w sobotę o godzinie 9:00 będzie miała miejsce pierwsza spowiedź dla dzieci komunijnych. 

 

·      Zachęcam do udziału w nabożeństwach majowych, codziennie po Mszy Świętej, w sobotę o godzinie 17:30, a w niedzielę o godzinie 14:30

 

·      W tym tygodniu w ramach Modlitwy Sąsiedzkiej modlimy się za dzieci, które w przyszłą Niedzielę przyjmą pierwszą Komunię Świętą oraz ich rodziców i chrzestnych.

 

·      W naszym Kościele w ramach testu wprowadzono nowy system Świeczników Wotywnych – uważany za najczystszy i najbezpieczniejszy z obecnie dostępnych. Światło, w tym światło świec od zawsze było uznawane za święte, symbolizuje obecność samego Chrystusa. Świeca jest obecna w życiu chrześcijanina od Chrztu św. poprzez Pierwszą Komunię, Sakrament Bierzmowania, aż do ostatniej posługi. Towarzyszy nam przez całe życie i gaszona jest w momencie śmierci. Wierzymy w ochronna i błogosławioną moc ognia. Do dziś w niektórych rodzinach widać w oknach podczas burzy zapalone gromnice. Zapalamy świece jako wotum, które jest wyrażeniem naszej ufności i gorącej modlitwy. Płomień zawsze dąż ku górze, a wraz z nim nasze modlitwy: prośby i podziękowania oraz intencje modlitewne za zmarłych, których grobów nie możemy odwiedzić. Zapalona świeca jakby przedłuża nasze modlitwy – my wychodzimy już z kościoła, a świeca przez długi czas przypomina jeszcze naszą modlitewną intencję.

 

·       Zachęcam do lektury Gościa Niedzielnego, w którym dziś między innymi artykuły o objawieniach Fatimskich, a także o powstającym Centrum Wolontariatu Misyjnego im. Heleny Kmieć w Trzebini.

Zasady przetwarzania danych

Dotyczące danych z formularza wysyłanych ze strony.

Dane z powyższego formularza będą przetwarzane przez naszą firmę jedynie w celu odpowiedzi na kontakt w okresie niezbędnym na procedowanie przekazanej sprawy. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do przetworzenia zapytania. Każda osoba posiada prawo dostępu do swoich danych, ich sprostowania i usunięcia oraz prawo do wniesienia sprzeciwu wobec niewłaściwego przetwarzania. W przypadku niezgodnego z prawem przetwarzania każdy posiada prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego. Administratorem danych osobowych jest Parafia św. Jadwigi, siedziba: Ziemięcice, Mikulczycka 16.